Chat Rulet Nedir? "ChatRoulette Nedir?"

Chat Rulet Nedir? (ChatRoulette Nedir?) Chat Rulet Nasıl Kullanılır? (ChatRoulette Nasıl Kullanılır?)

Chat Rulet Nedir? "ChatRoulette Nedir?"
Chat Rulet kamera ile (webcam) Sesli ve Görüntülü Sohbet yapmamızı Sağlayan bir Chat Sitesidir. Kullanımı kolay vede basittir arkadaşlar. Adı üstünde Sıradan Sohbet demek Omegle Chat Sohbet in farklı bir çeşidir. Chat Rulet Sitesini diğer sitelerden lerden ayıran bir fark vardır Chat Ruletde bir butona basıyorsunuz ve karşınıza hiç tanımadığınız bir kişi çıkıyor ve siz karşınıza çıkan kişi ile Sohbet etmeye başlıyorsunuz arkadaşlar.

Chat Rulet Nasıl Kullanılır? (ChatRoulette Nasıl Kullanılır?)

Bilgisayarınızda Adobe Flash Player yüklü olması ve bir webcam sahibi olmanız gerekir; Bunlara sahipseniz siteye tıklayın ve Sohbet’e başlayın, Siteye girdiğinizde bir uyarı yazısı çıkacak izin ver derseniz kameranıza erişim sağlanacaktır, izin Ver dedikten sonra üstteki ok tuşları ile kişileri değiştiriyorsunuz. Her bastığınızda farklı bir kişi karşınıza çıkıyor, 2 adet ekran mevcut alttaki sizin kameranız üstteki kişinin kamerası olmaktadır normalde Sohbet‘te sesiniz karşı tarafa iletiliyor bunu unutmayın: Bu Sesi açıp kapatabilirsiniz; Kapatmak için sitede kendinizi gördüğünüz ekranın üstüne gelip Sound yazan kutucuktaki işareti kaldırmak dilerseniz sağdaki yerde Chat Sohbet yapabilirsiniz arkadaşlar herhangi bir üyelik gibi şeylere gerek yok.
 
Chatroulette birbirini tanımayan insanları webcam aracılığı ile buluşturan bir web sitesidir. Herhangi bir kullanıcı istediği an “sonraki” tuşuna basarak oturumu kapatarak bir sonraki oturuma geçebilir. Andrey Ternovskiy isimli bir Moskova Üniversitesi Öğrencisi tarafından 2009 yılının kasım ayında geliştirilmiştir.
Web Ecology Project araştırmasına göre, site kullanıcılarının yüzde 25’i siteye ABD’den giriş yapmaktadır. Listede Türkiye’nin payı yüzde 3.8 civarındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir